Iran-politico / ایرانپولیتیکو وزیر کشور: خسارات کشاورزان بر اثر سیل جبران می‌شود/ تنخواه مالی در اختیار استانداران شهرهای سیل زده قرار خواهد گرفت - ایران پولیتیکو
خبر فوری: بایدن: پیشرفت هایی در مذاکرات هسته ای ایران حاصل شده است مالیات خودرو های سواری تعیین شد موافقت ستاد ملی کرونا با حضور تماشاگران در بازی های تیم ملی فوتبال آمار مبتلایان به امیکرون در ایران باز هم زیاد شد| استان های رکورددار را بشناسید


وزیر کشور: خسارات کشاورزان بر اثر سیل جبران می‌شود/ تنخواه مالی در اختیار استانداران شهرهای سیل زده قرار خواهد گرفتوزیر کشور: خسارات کشاورزان بر اثر سیل جبران می‌شود/ تنخواه مالی در اختیار استانداران شهرهای سیل زده قرار خواهد گرفت

احمد وحیدی وزیر کشور ضمن تشکر وقدردانی از مسؤولین و متولیان امر ستاد بحران در شهرستان های جنوبی اظهار کرد: در سیل و بحران ها، روحیه سخت دارد که همان مشکل و مصیبتی است که بر مردم وارد می شود و یک طرف دیگر نیز زیبایی همراه با همبستگی وجود دارد که خود را فدای آسایش مردم کنند و تلاش را دوچندان که غم مردم را برطرف بکنند.

 

وی افزود: این یکپارچگی و همبستگی که بین مردم، و مردم ومسؤولین به وجود می آید جهت مثبت کار است که کارها به خوبی پیش می رود.

 

وزیر کشور بیان داشت: در مرحله اول که فروکشی آب است از معابر و مسیرها بوده و قسمت بعدی کار که بازتوانی عزیزانی که در این حادثه دچار مشکل شده اند چه بحث زیرساخت‌ها و چه بحث اشخاص است.

 

وحیدی اظهار کرد: خسارات وارده بر اثر سیل به کشاورزان زحمتکش به هر مقدار که دولت در توان داشته باشد جبران خواهد شد و مسئله دوم چاه های کشاورزان که پر شده است مجوز لایروبی داده شود و اگر امکان لایروبی نیست نزدیک همان چاه، چاه  دیگر حفر شود.

 

وی ادامه داد: ‌در کشت جدید کشاورزان باید در کنار آنان باشیم و این کشاورزان کشت خود را به خوبی انجام دهند.

 

وزیر کشور به بحث دام های تلف شده در این سیل اشاره کرد و گفت: ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد می‌خواهیم دراین امر کمک کنند که د  بحث جهیزیه نیز ستاد اجرای پذیرفته است که این خود یک گام مهمی است.

 

وی گفت: بنیاد مسکن هم فعال می شود و خانه‌های آسیب دیده را ارزیابی کنند و خسارات وارده جبران شود.

 

وزیر کشور شفاهی از محبی معاونت استانداری فارس خواست تا همه شهرداری ها، دهیاری ها، بسیج شوند و از تمامی امکانات و وسایل در سطح استان استفاده شود.

 

وحیدی افزود: اگر کمبود امکانات برای شهرداری ها در سطح استان است از پتانسیل سایر استان‌ها به کارگیری شود.

 

وی گفت: در مورد سدبندها که بخشی به عهده وزارت جهاد سازندگی، منابع طبیعی و… در بازه زمانبندی انجام شود و وضعیت مهمی است.

 

وزیر کشور خاطرنشان کرد: طرح جمع‌آوری روان آب‌ها با پمپ آب‌ها اگر کم است تا هر چه سریعتر تامین کنیم این مهم واجب است و لایروبی ها انجام شود و خانه‌هایی که در مسیله ها است باید فکری شود

 

وی به بحث شیوع بیماری‌ها اشاره کرد و گفت: از دانشگاه علوم پزشکی کمک گرفته شود و باید به بحث بهداشت توجه جدی داشت و باید مراقبت بود.

 

وحیدی با اشاره به لزوم تامین اعتبار جهت پیشبرد سریع کارها تصریح کرد: تنخواه در اختیار استانداران شهرهای سیل زده قرار خواهد گرفت.

 

 نویسنده:dabir-1/     تاریخ: جمعه, ۱۷ دی , ۱۴۰۰ / ۰۴:۲۰:ب٫ظ     دسته بندی ها: اخبار ویژه
دیدگاههااینجا کلید کنید و به کانال تلگرام ما بپیوندید

درسترسی آسان به خبرها،گزارش ها و تحلیل