Iran-politico / ایرانپولیتیکو علائم ابتلا به امیکرون که در ناخن ها ظاهر می شود - ایران پولیتیکو
خبر فوری: بایدن: پیشرفت هایی در مذاکرات هسته ای ایران حاصل شده است مالیات خودرو های سواری تعیین شد موافقت ستاد ملی کرونا با حضور تماشاگران در بازی های تیم ملی فوتبال آمار مبتلایان به امیکرون در ایران باز هم زیاد شد| استان های رکورددار را بشناسید


علائم ابتلا به امیکرون که در ناخن ها ظاهر می شودعلائم ابتلا به امیکرون که در ناخن ها ظاهر می شود

به گزارش ایران پولیتیکو؛ به گفته متخصصان سلامت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها(CDC) افراد آلوده به اُمیکرون ممکن است پوست، لب‌ها یا بستر ناخن‌هایشان رنگ پریده، خاکستری یا آبی شود. به نظر می‌رسد این علامت در نتیجه سطح پایین اکسیژن در بدن باشد.

 

به همین دلیل مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها این علائم را به‌ عنوان علائم هشدار اضطراری عفونت کووید-۱۹ توصیف و به مردم توصیه می‌کنند در صورت مشاهده چنین تغییر رنگی از پزشک عمومی خود مشاوره بگیرند.

 

سایر علائم اورژانسی فهرست‌شده توسط CDC شامل مشکل تنفسی، درد یا فشار مداوم در قفسه سینه، گیجی و ناتوانی در بیدار شدن یا بیدار ماندن است.

 

علائم هشداردهنده کلیدی اُمیکرون آبریزش بینی، سردرد، عطسه کردن، سرفه‌های مداوم و گلو درد است. با این حال علائم دیگری از جمله تعریق شبانه، حالت تهوع، خستگی، بدن درد و تب، بثورات پوستی و چشم درد نیز گزارش شده است.

 

برای اکثر افراد این علائم حدود پنج روز ادامه دارد؛ بنابراین اگر علائم فرد بهبود نیافت و نگران است، می‌تواند با مراکز درمانی تماس بگیرد.

 

 نویسنده:dabir-1/     تاریخ: دوشنبه, ۲۰ دی , ۱۴۰۰ / ۰۲:۱۰:ب٫ظ     دسته بندی ها: اخبار منتخب - اخبار ویژه
دیدگاههااینجا کلید کنید و به کانال تلگرام ما بپیوندید

درسترسی آسان به خبرها،گزارش ها و تحلیل