Iran-politico / ایرانپولیتیکو دلیل اصلی بدون تماشاگر بودن لیگ برتر ایران - ایران پولیتیکو
خبر فوری: منبع آگاه: انفجار در آسمان شهرستان نطنز ربطی به تاسیسات هسته ای ندارد شلیک موشک پدافندی در آسمان منطقه بادرود با هدف آزمایش واکنش سریع نسبت به تهاجم احتمالی شلیک و با هدایت سایت پدافندی منطقه در اسمان منفجر شده است


دلیل اصلی بدون تماشاگر بودن لیگ برتر ایراندلیل اصلی بدون تماشاگر بودن لیگ برتر ایران

به گزارش ایران پولیتیکو ، هفته اول لیگ برتر ایران برگزار شد و بازهم طبق انتظار مسابقات بدون حضور تماشاگر پایان یافت.

روز گذشته نیز هفته دوم آغاز گردید و ظاهرا باید حداقل تا نیم فصل به عدم حضور تماشاگر عادت کرد. اینجا است که مشخص می شود فوتبال ما هنوز تا حرفه ای شدن مسیر زیادی دارد چرا که ابتدایی ترین قوانین در شرایط سخت را هم نمی توانیم مدیریت کنیم.

یک ماه پیش مسابقه تیم ملی ایران و کره جنوبی نیز هیاهوی زیادی به پا کرد. مسئولان فدراسیون فوتبال، زمینه حضور ۱۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی برای این بازی تیم ملی را فراهم کرده بودند ولی از آنجا که نتوانستند مجوز ورود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر تماشاگر زن به ورزشگاه را بگیرند، به این مورد اشاره کردند که برای حفظ سلامتی تماشاگران، تصمیم گرفته شده حضور آنها به دیدارهای بعدی تیم ملی موکول شود.

اینجا باید تهدید فیفا مبنی بر راه‌ندادن تماشاگران زن به ورزشگاه‌ها را در نظر گرفت. درواقع مسئولان فدراسیون فوتبال ایران ترجیح دادند برای گریز از این مخمصه، کلا بازی ایران – کره جنوبی را بدون تماشاگر اعلام کنند. البته که این موضوع فعلا با موافقت فیفا نیز رو به رو شد چرا که پذیرفت که ایران قرار است برای حفظ سلامتی مردم این مسابقه را بدون تماشاگر برگزار کند.

در مسابقات لیگ برتر اما شرایط متفاوت است؟ پاسخ منفی است چرا که اینفانتینو به عزیزی خادم تاکید کرده بود برای مسابقات لیگ برتر نیز اگر شرایط حضور تماشاگران فراهم شد باید با حضور زنان باشد و دیگر نباید فقط مردان در ورزشگاه حضور داشته باشند. این قواعدی است که ظاهرا فعلا فوتبال ما نتوانسته زیرساخت ها را فراهم کند و بی روح شدن آن راه حل موفقتی است تا پایان نیم فصل. اگر نتوانند در واقع مقامات بالادستی را راضی کنند که ورود زنان به ورزشگاه حتی برای تعداد اندکی آزاد شود باید قبول کرد که فوتبال ما باید فعلا بدون حضور تماشاگر برگزار شود.

در روزهایی که سینماها باز شده و باشگاه‌های ورزشی نیز به مرور باز شدند بدون تماشاگر برگزار کردن مسابقات فوتبال خیلی زیاد در ذوق می زند.نویسنده:001/     تاریخ: دوشنبه, ۳ آبان , ۰۰/     دسته بندی ها: اخبار ویژه - ورزشی
دیدگاههااینجا کلید کنید و به کانال تلگرام ما بپیوندید

درسترسی آسان به خبرها،گزارش ها و تحلیل