Iran-politico / ایرانپولیتیکو دریافت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد غیرقانونی است - ایران پولیتیکو
خبر فوری: بایدن: پیشرفت هایی در مذاکرات هسته ای ایران حاصل شده است مالیات خودرو های سواری تعیین شد موافقت ستاد ملی کرونا با حضور تماشاگران در بازی های تیم ملی فوتبال آمار مبتلایان به امیکرون در ایران باز هم زیاد شد| استان های رکورددار را بشناسید


دریافت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد غیرقانونی استدریافت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد غیرقانونی است

به گزارش ایران پولیتیکو؛ سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی صبح امروز در بازدید از جزیره قشم گفت: در بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد لحاظ شده که هم غیرقانونی و  هم غیرشرعی است.

 

محمد افزود: ۲۰ سال معافیت مالیاتی در مناطق آزاد طبق قانون شکل‌گیری مناطق لحاظ شده و به یکباره نمی‌توان چنین شوک اقتصادی را به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی وارد کرد.

 

وی ادامه داد: به جد پیگیر هستیم این قانون در مناطق آزاد متوقف شود و با کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال رایزنی و پیگیری هستیم که شرایط خاصی برای مناطق آزاد لحاظ شود.

 

به گفته مشاور رئیس‌جمهور، پیشنهاد برای تعدیل یا حذف قانون مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر حقوق به مجلس ارائه شده چون مالیات بر حقوق نیز باعث افت کیفیت نیروی انسانی موجود در مناطق خواهد شد.

 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی تصریح کرد: هرگونه قانون مالیاتی در مناطق آزاد باید منطبق بر روح شکل‌گیری مناطق آزاد و وعده‌های داده شده به سرمایه‌گذاران باشد.

 

محمد خاطرنشان ساخت: معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در تمام کشورها برای سرمایه‌گذاران وجود دارد که اگر رعایت نکنیم سرمایه‌ها به سمت کشورهای اطراف کوچ خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: اتصال جزیره به سرزمین اصلی توسط پل خلیج فارس و تامین آب شرب دو آرزوی دیرین مردم نجیب جزیره است که برنامه‌ریزی‌های خوبی برای آن انجام شده و در سفر رئیس‌جمهور به استان هرمزگان مورد بررسی قرار می‌گیرد و به‌دنبال آن هستیم مصوبات لازم در این زمینه را دریافت کنیم.

 

محمد بیان کرد: از نمایندگان هرمزگان در مجلس و استاندار هرمزگان درخواست داریم در اجرایی شدن این مطالبات کمک کنند.

 

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ها اگر در بودجه ۱۴۰۱، ۱۰۰ میلیون دلار تهاتر نفت برای احداث پل خلیج فارس لحاظ شود در سال آینده این پروژه با پیمانکار ایرانی فعال خواهد شد و ظرف ۳ سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

به گفته سعید محمد، این پروژه برای تکمیل ۳۰۰ میلیون یورو نیاز دارد که اگر در سه سال، سالی ۱۰۰ میلیون یورو تامین شود آرزوی مردم محقق خواهد شد.

 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار کرد: پیمانکار ایرانی در قیاس با پیمانکار خارجی که هم از شرق هم از غرب هستند قیمت تمام شده پایین‌تری دارد و امیدواریم امروز در شورای اداری مصوب شود.

 

محمد گفت: اگر مابه التفاوت خرید نرخ ۲۰ هزار متر مکعب آب از آبشیرینکن‌های خصوصی موجود در جزیره، در بودجه ۱۴۰۱ لحاظ شود، می‌توان با خرید تضمینی آب تمام روستاییان را از این نعمت بهره‌مند ساخت و این آب را می‌توان از طریق شبکه‌ای که در قشم موجود هست به تمامی روستاها آبرسانی کرد و تحقق این موضوع هم به کمک نمایندگان هرمزگان نیاز دارد.

 

 نویسنده:dabir-1/     تاریخ: پنجشنبه, ۲۳ دی , ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۹:ق٫ظ     دسته بندی ها: اخبار منتخب - اخبار ویژه
دیدگاههااینجا کلید کنید و به کانال تلگرام ما بپیوندید

درسترسی آسان به خبرها،گزارش ها و تحلیل