Iran-politico / ایرانپولیتیکو جزئیات اجرای قانون «تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری» اعلام شد - ایران پولیتیکو
خبر فوری: بایدن: پیشرفت هایی در مذاکرات هسته ای ایران حاصل شده است مالیات خودرو های سواری تعیین شد موافقت ستاد ملی کرونا با حضور تماشاگران در بازی های تیم ملی فوتبال آمار مبتلایان به امیکرون در ایران باز هم زیاد شد| استان های رکورددار را بشناسید


جزئیات اجرای قانون «تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری» اعلام شدجزئیات اجرای قانون «تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری» اعلام شد

به گزارش ایران پولیتیکو؛  محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، اظهار داشت: در مسیر انجام این قانون برخی مسئولان بالادستی اراده‌ای برای انجام آن در مدت ۱۰ تا ۱۴ سال گذشته نداشتند.

 

وی ادامه داد: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پرپشتیبان‌ترین قانون بوده و زیرساخت قوی دارد، اما اراده‌ای در اجرای آن وجود نداشت تا اینکه رهبر معظم انقلاب سال گذشته در  روز پرستار به آن ورود پیدا کردند، اما امسال از مسئولان خواستند تا این قانون را اجرا کنند.

 

میرزابیگی افزود: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این قانون فراهم شده و به زودی پرستاران شاهد تغییرات عمده‌ای خواهند بود؛ به طوری که برای تمام سطوح پرستاری و سیستم پرستاری که شامل پرستاران از مقاطع کارشناسی تا دکترا، اتاق عمل از دوره کاردانی تا دکترا، هوش‌بری از دوره کاربری تا دکترا و فوریت‌های اورژانسی نیز در این مقاطع و همچنین همه سیستم‌های پرستاری به اضافه پرستاران ماده ۱۶ را شامل می‌شود.

 

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اضافه کرد: بخش عمده‌ای از این تعرفه‌ها بیمارستانی است که به صورت خدمات موردی در درمانگاه‌ها و بخش سرپایی و در بخش مراقبت در منزل نیز ۲۸ مورد خدمات است که شامل می‌شود.

 

وی متذکر شد:در حوزه درمان خانگی،بسته‌های خدمتی داریم که تاکنون هیچ‌گاه تعرفه‌گذاری نداشته و اکنون برای آن در نظر گرفته می‌شود.

 

موضوع اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بیش از یک دهه است که خواسته جامعه پرستاری کشور از متولیان و مسؤولان  نظام بهداشت و درمان  بوده و همواره نسبت به عدم اجرای آن انتقادات  بسیاری مطرح شده است.

 

 

 

 نویسنده:dabir-1/     تاریخ: دوشنبه, ۲۰ دی , ۱۴۰۰ / ۰۶:۴۰:ب٫ظ     دسته بندی ها: اخبار ویژه
دیدگاههااینجا کلید کنید و به کانال تلگرام ما بپیوندید

درسترسی آسان به خبرها،گزارش ها و تحلیل