Iran-politico / ایرانپولیتیکو افت چشمگیر قیمت بیت کوین در هفته گذشته - ایران پولیتیکو
خبر فوری: بایدن: پیشرفت هایی در مذاکرات هسته ای ایران حاصل شده است مالیات خودرو های سواری تعیین شد موافقت ستاد ملی کرونا با حضور تماشاگران در بازی های تیم ملی فوتبال آمار مبتلایان به امیکرون در ایران باز هم زیاد شد| استان های رکورددار را بشناسید


افت چشمگیر قیمت بیت کوین در هفته گذشته



افت چشمگیر قیمت بیت کوین در هفته گذشته

به گزارش ایران پولیتیکو؛ طی ۷ روز گذشته قیمت بیت کوین در دو مرحله ریخته است و حالا زیر ۴۲ هزار دلار در حال معامله است. بر همین اساس قیمت بیت کوین هم اکنون حدود ۴۱ هزار و ۹۰۰ دلار است که نسبت به هفته گذشته ۱۱ درصد افت کرده و ارزش کل بازار آن را به ۷۹۳ میلیارد دلار رسانده است.

 

نکته جالب آنکه در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۵ میلیون بیت کوین به ارزش ۶۱ میلیارد دلار در بازار جهانی جابه جا شده است. تعداد بیت‌کوین‌های استخراج شده در بازار جهانی هم حالا به ۱۸ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۶۸ عدد رسیده، اصلی‌ترین افت قیمت بیت‌کوین در روزهای گذشته ناآرامی‌ها در قزاقستان بوده است؛ چراکه این کشور دومین مرکز استخراج بیت کوین در جهان به شمار می‌رود و حالا با اختلال جدی در اینترنت روبرو شده است.

 

دولت قزاقستان به خاطر گسترش خشونت‌ها در این کشور اینترنت را قطع کرده و این مسأله باعث شده تا ماینرهای بیت‌کوین تجهیزات خود را خاموش کنند. این کار باعث شد تا فقط در یک روز قیمت بیت کوین ۸.۵ درصد بریزد.

 

 



نویسنده:dabir-1/     تاریخ: شنبه, ۱۸ دی , ۱۴۰۰ / ۰۲:۳۳:ب٫ظ     دسته بندی ها: یادداشت




دیدگاهها



اینجا کلید کنید و به کانال تلگرام ما بپیوندید

درسترسی آسان به خبرها،گزارش ها و تحلیل